25 de ani de la infiintarea parohiei din Amiens

Avem bucuria sa va anuntam  si sa confirmam ca duminica,3 iulie,are loc sarbatoarea parohiei noastre,moment deosebit in viata unei comunitati cu atat mai mult cu cat in afara hramului care este "Invierea Domnului"(dar din motive obiective nu putem sa l serbam in ziua-noaptea respectiva)anul acesta se implinesc 25 de ani de la infiintarea  parohiei noastre.

Va asteptam in numar cat mai mare si nu ezitati a face cunoscut in jurul dumneavoastra acest eveniment.Programul este urmatorul: 10 h30:Sfanta Liturghie.

                 13h:Agapa crestina in sala parohiala a bisericii St Acheul,4 rue du Maréchal de Castries 80000 Amiens.

Dupa puterile fiecaruia ,cei care doriti si puteti ,va invitam sa aduceti cate putin sau mai mult ,platouri pregatite cu mancare spre a fi impartite si impartasite cu toata lumea ,cei de aproape si cei mai de departe.In acest sens ,spre o mai buna  desfasurare a agapei asteptam pana vineri cel tarziu sugestii si propuneri spre a nu pregati toata lumea acelasi fel, fie la telefonul meu(0787827386) ori fam.Veres(0322953432).

 

Chers frères et chéres soeurs,

 

Nous vous invitons le dimanche,3 juillet, pour notre fete patronale.

La fete d'une paroisse est un événement important dans la vie de notre communauté en Christ,motif de joie,de rencontre et de prière commune.

-10h30: Divine liturgie de Sainte Jean Chrysostome.

-Suivi d'une Agape à la salle paroissiale 4 rue du Maréchal de Castries 80000 Amiens.

Que la joie du Trés Saint Bon et Vivifiant Esprit sois en nos coeurs

Père Daniel Milea.

Dscf9001Dscf9005Dscf9006Dscf9010Dscf9012Dscf9014Dscf9015Dscf9017Dscf9026

sala parohiala a bisericii St Acheul/salle paroi 4 rue du Maréchal de Castries, 80000 Amiens

Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Créer un site gratuit avec e-monsite - Signaler un contenu illicite sur ce site